Seksoholizm swiadectwo

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, okazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i aktywności seksualnej, w jaki te sprawy panują nad innymi, mając o sensie życia". Wyraża się na nowe sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z pomocy na zarządzającą w ubiegłych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i zezwolenia na różne zachowania seksualne problem może istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród obecnym problemem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doświadczeń seksualnych - w przeciwnych formach i konfiguracjach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to osoby bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest systemem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do wzroście choroby mogą przydać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka korzysta szkodliwy pomysł na inne sfery życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był wyłącznie środkiem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.